Coś więcej niż dom inteligentny

Jeszcze do niedawna system automatycznego otwierania bram wydawał się być kosmiczną technologią w naszym domu. Dziś już nikogo nie dziwi brama reagująca na Twój przyjazd. Systemy domów inteligentnych są już na tyle zaawansowane, że dostosowują warunki panujące w domu do naszych preferencji. pod naszą nieobecność ochraniają dom za pomocą skomplikowanych zabezpieczeń, które uruchomisz jednym kliknięciem w ekran smartfona.

Wolna głowa

Obecnie dla twórców systemów do domów inteligentnych liczy się nie tylko ilość doskonałych i funkcjonalnych rozwiązań jakie ułatwią życie użytkowników. Dziś stawką jest prostota zarządzania tym systemem. Intuicyjne aplikacje umożliwiają kontrolę nad domem za pomocą tabletu czy smartfona. Jednak wiele funkcji uruchamianych jest automatycznie, są reakcją na dane dostarczone przez czujniki rozlokowane w różnych częściach domu oraz na zewnątrz. I tak system dostosowuje do Twoich preferencji temperaturę, wilgotność powietrza, zasłania rolety, reguluje oświetlenie.

Wirtualny doradcadom32

Zwykłą aplikacja służąca do zarządzania domem to już za mało. Zauważamy nowy trend – tworzenie wirtualnych doradców, którzy nie tylko włączą światło w drugim pokoju czy zamkną okno, ale i miłym głosem powiedzą nam jaka będzie dziś pogoda, czy w drodze do pracy będą korki i przypomną o ważnych wydarzeniach zaplanowanych na dany dzień – między innymi takie funkcje spełniało Google Home i Amazon Echo. Jednak wciąż był to jedynie miły głos, prawie bezosobowy…

Japoński sen

Twórcy z kraju pachnącej wiśni posunęli się o krok dalej. Gatebox AI to wirtualny asystent domu inteligentnego, a dokładniej mówiąc asystentka. Poznajemy ją nie tylko w formie audio, ale i wizualnej. Urządzenie podobne jest kształtem do cylindra, w którym wyświetlany jest hologram kobiecej postaci rodem z anime. Urocza asystentka budzi nas, podaje warunki pogodowe i wszelkie inne informacje. Można z nią porozumiewać się smsami lub głosowo. casino en ligne le plus payant

Nie trzeba od razu decydować się na wirtualną gosposię – z resztą klienci europejscy będą jeszcze musieli trochę poczekać na dostępność tego gadżetu. Najpierw warto zorientować się dokładnie w temacie inteligentnych domów, najlepiej u specjalistów: http://www.lekom.pl/.

Może Ci się również spodoba

10 komentarzy

 1. Karlik pisze:

  Wstajesz w nocy, przebudzony płaczem dziecka sąsiadów, a tu hologram… 😀 nie wierzę, że takie rzeczy są już dostępne gdziekolwiek!

  • Kala pisze:

   To byłoby zbawienie dla każdego. Cieszę się, że technologia idzie coraz bardziej do przodu. Dzięki temu życie na pewno stanie się łatwiejsze.

 2. Dominik pisze:

  Uważam, że takie rozwiązania są mega wygodne. W dzisiejszych czasach mało kto ma głowę do prowadzenia domu. Dom, który sam pomaga się prowadzić to dopiero jest rozwiązanie.

 3. Marcin pisze:

  Pomyślę o tym jak będę budował dom. Na razie nie planuję podjęcia takiej decyzji ale wszystko może się zdarzyć.


  http://asdstudio.pl/

 4. https://menmania.pl/czym-palic-w-piecu-rodzaje-ekopaliw/ pisze:

  Dzięki

 5. olka pisze:

  Dzięki za pomysł do działania

 6. darek pisze:

  Hej, wiem, że takie technologie się właśnie w domach sprawdzają, ale powiedzcie mi, czy można taką technologię w mieszkaniach w stanie deweloperskim jakoś zastosować? Mieliśmy się budować, ale zainteresowała nas oferta dewelopera http://azbudownictwo.com/ i myślimy już teraz bardziej o mieszkaniu. Chociaż takie smart rozwiązania byłby fajne. Da się to w takim budownictwie założyć?

 7. olga pisze:

  No tak się wszystko zmienia, że dosłownie szkoda mówić. Kiedyś samych mieszkań szukało się po słupach, a dziś? Taki https://szukajlokum.pl/nieruchomosci/wynajem/podlaskie portal wystarczy , łatwo znajdziemy coś do wynajęcia. Ogólnie sama szukam, ale to później, kiedy uda mi się uporać ze sprawami niecierpiącymi zwłoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *