Jeszcze do niedawna system automatycznego otwierania bram wydawał się być kosmiczną technologią w naszym domu. Dziś już nikogo nie dziwi brama reagująca na Twój przyjazd. Systemy domów inteligentnych są już na tyle zaawansowane, że dostosowują warunki panujące w domu do naszych preferencji. pod naszą nieobecność ochraniają dom za pomocą skomplikowanych zabezpieczeń, które uruchomisz jednym kliknięciem w ekran smartfona.
Wolna głowa
Obecnie dla twórców systemów do domów inteligentnych liczy się nie tylko ilość doskonałych i funkcjonalnych rozwiązań jakie ułatwią życie użytkowników. Dziś stawką jest prostota zarządzania tym systemem. Intuicyjne aplikacje umożliwiają kontrolę nad domem za pomocą tabletu czy smartfona. Jednak wiele funkcji uruchamianych jest automatycznie, są reakcją na dane dostarczone przez czujniki rozlokowane w różnych częściach domu oraz na zewnątrz. I tak system dostosowuje do Twoich preferencji temperaturę, wilgotność powietrza, zasłania rolety, reguluje oświetlenie.
Wirtualny doradca
Zwykłą aplikacja służąca do zarządzania domem to już za mało. Zauważamy nowy trend – tworzenie wirtualnych doradców, którzy nie tylko włączą światło w drugim pokoju czy zamkną okno, ale i miłym głosem powiedzą nam jaka będzie dziś pogoda, czy w drodze do pracy będą korki i przypomną o ważnych wydarzeniach zaplanowanych na dany dzień – między innymi takie funkcje spełniało Google Home i Amazon Echo. Jednak wciąż był to jedynie miły głos, prawie bezosobowy…
Japoński sen
Twórcy z kraju pachnącej wiśni posunęli się o krok dalej. Gatebox AI to wirtualny asystent domu inteligentnego, a dokładniej mówiąc asystentka. Poznajemy ją nie tylko w formie audio, ale i wizualnej. Urządzenie podobne jest kształtem do cylindra, w którym wyświetlany jest hologram kobiecej postaci rodem z anime. Urocza asystentka budzi nas, podaje warunki pogodowe i wszelkie inne informacje. Można z nią porozumiewać się smsami lub głosowo. casino en ligne le plus payant
Nie trzeba od razu decydować się na wirtualną gosposię – z resztą klienci europejscy będą jeszcze musieli trochę poczekać na dostępność tego gadżetu. Najpierw warto zorientować się dokładnie w temacie inteligentnych domów, najlepiej u specjalistów: http://www.lekom.pl/.
10 thoughts on “Coś więcej niż dom inteligentny”