studia

Twoje pytanie nie pasuje do pozostałych kategorii? Dodaj je tutaj.
Stefannuś67888

studia

Post autor: Stefannuś67888 »

Cześć, zamierzacie pójść na studia? Widziałem na stronie https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna.html mnóstwo kierunków i nie potrafie się zdecydować. Doradzicie mi coś w tej kwestii? Jaki kierunek według was będzie dobrym wyborem? Czym kierujecie się podczas wyboru studiów?
robeł

Re: studia

Post autor: robeł »

Jak o studia chodzi to ja najpierw muszę zając się studiami, na stronie jaką jest https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-chemia-2021 Znalazłam świetną ofertę odnośnie podręczników które ułatwią mi zdanie matury i chyba będę je zamawiac. Warto sie douczyc przed tak ważnym egzaminem.
Manuś1

Re: studia

Post autor: Manuś1 »

Przychodzi właśnie czas kiedy młodzi ludzie - absolwenci liceów i techników - decydują o swojej przyszłości.To czas kiedy w większości wypadków składają swoje dokumenty bu zostać studentem jednej z uczelni. Mój bratanek od zawsze wiedział ,że jego przeznaczeniem jest informatyka .Wybrał więc jedną ze śląskich uczelni - Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach .Uważam ,że to bardzo dobre i perspektywiczne studia.
Bączek

Re: studia

Post autor: Bączek »

Sama kończyłam prywatne studia na https://www.ssw-sopot.pl/architektura-krajobrazu/ . Zaczynałam na publicznej uczelni więc mam porównanie. Uczelnia łączy wszechstronne nauczanie oraz nauczanie specjalistyczne z zagwarantowaniem studentom możliwości zdobywania także wiedzy praktycznej.
andżela1

Re: studia

Post autor: andżela1 »

Wszystko zależy też od tego, co planujecie zdawać na maturze. Ja zdawałam geografię i dzięki temu studiowałam stosunki międzynarodowe. Tutaj poczytacie o podręcznikach do geografii: https://literatura-obcojezyczna.pl/2021 ... stawowych/ .
Motorowa
Posty: 546
Rejestracja: 08 maja 2019, 12:01

Re: studia

Post autor: Motorowa »

Ja osobiście uważam, że same studia nie wystarczą. W dzisiejszych czasach trzeba też znać języki obce, a co najmniej język angielski. Na szczęście Szkoła Językowa ProfiLingua organizuje takie kursy językowe on-line. Na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/online możecie się w wolnej chwili zapoznać z ich ofertą ;)
Tereśka

Re: studia

Post autor: Tereśka »

Stefannuś67888, jeżeli chcesz iść na studia, to z doświadczenia podpowiem Ci, że musisz włożyć bardzo dużo pracy w przygotowanie do niej. Za moich czasów czytało się książki, rozwiązywało zadania i kto miał pieniądze, to korzystał z pomocy korepetytora. Teraz czasy się troszkę pozmieniały i wszystko przeniosło się do Internetu. Nie wiem na jaki kierunek będziesz chcieć się dostać, ale jeżeli będzie wymagać zdawania matury z biologii i/lub z chemii, to polecam Ci zapoznanie się z tą stroną: https://dawiduczy.pl/. Są tam arkusze maturalne, zadania i kursy online przygotowujące do matury z biologii i z chemii. Mój syn dostał ode mnie prezent na urodziny w postaci dostępu do części materiałów z tej strony i w zeszłym roku zdał maturę z biologii śpiewająco.
andżela1

Re: studia

Post autor: andżela1 »

Pamiętajmy także o zakupie różnych książek, które pomogą nam w edukacji. Wiele z nich można znaleźć w ofercie księgarni PZWL. To między innymi książki takie jak zofia ignasiak anatomia układu ruchu: https://pzwl.pl/Anatomia-ukladu-ruchu,4901255,p.html . Na pewno znajdziecie coś dla swoich pociech.
ODPOWIEDZ