Czym ciąć metal?

Zapraszamy miłośników majsterkowania. Naprawy, budowy, montaż.
bemęk

Czym ciąć metal?

Post autor: bemęk »

Potrzebuję waszej porady - chcę sobie poprzerabiać kilka rzeczy w swoim motocyklu. Nigdy wcześniej sam tego nie robiłem. to nie są rzeczy mechaniczne związane z bezpieczeńtwem jazdy itd. a bardziej design. Chciałbym sobie dociąć kilka elementów i tu moje pytanie , bo czytam artykuły https://infobudownictwo.pl/tworzywa-szt ... do-ciecia/ - jakie metody będą najlepsze? czy laser czy może jakieś inne urządzenie bardziej dostępne dla szaraków?
ów ja

Re: Czym ciąć metal?

Post autor: ów ja »

A nie lepiej jednak udać się do jakiegoś profesjonalisty, który zrobi to dla Ciebie porządnie i szybko? Ty możesz sobie niestety tylko zaszkodzić. Albo najpierw kup jakieś urządzenie, do tego metal ze sklepu https://ncd-metale-kolorowe.pl/ i spróbuj najpierw na tym, a później na motorze.
Awatar użytkownika
kapar13
Posty: 332
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:43

Re: Czym ciąć metal?

Post autor: kapar13 »

Na pewno tokarki do metalu producent to najlepsze na co możesz postawić w tym obszarze. Warto jednak wiedzieć na jakiego producenta się powołać i na jakie rzeczy postawić, aby być najbardziej zadowolonym ze swojego wyboru. Polecam serdecznie skorzystać z https://metalteam.pl/oferta/obrabiarki- ... 5/ivs-300m gdzie trafisz na najlepsze produkty dostępne obecnie na rynku.
Cableró

Re: Czym ciąć metal?

Post autor: Cableró »

Bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest po prostu ciecie laserem. Wtedy będziemy pewni, że cięcie będzie takie, jak potrzebujemy, bez strat materiałowych. Tu polecam też zdecydowanie kontakt z https://emcek.waw.pl/, rozwiązanie naprawdę fajne, firma jest terminowa i ma odpowiednie wyposażenie
adaś

Re: Czym ciąć metal?

Post autor: adaś »

Jedną z metod obróbki metali jest cięcie laserem. W tym przypadku zdecydowałam się skorzystać z usług firmy http://ciecielaser.pl/ciecie-laserowe-blach/. Efekty cięcia laserem są niesamowite. To najskuteczniejsza metoda cięcia metali i innych materiałów.
grześjeść

Re: Czym ciąć metal?

Post autor: grześjeść »

Jeśli szukasz firmy zajmującej się obróbką metali to warto skorzystać z doświadczonych specjalistów. W zakresie szlifowania i frezowania korzystam z parku maszynowego chorzowskiej firmy Metaloskraw która realizacje wykonuje z najwyższą precyzją dzięki czemu i moi klienci są zadowoleni z gotowych produktów. Chwalę sobie współpracę, polecam!
robertoń223

Re: Czym ciąć metal?

Post autor: robertoń223 »

Ostatnio czytałem artykuł na portalu https://ekutno.pl/pl/11_wiadomosci/3276 ... lowej.html Bardzo ułatwia wybór kompetentnej firmy w branży metalowej. Polecam przeczytać, aby wiedzieć czego wymagać od specjalistów w tej branży.
Witek882

Re: Czym ciąć metal?

Post autor: Witek882 »

Ja zwykle posługuję się wysokiej jakości tarczami. Możesz je kupić np. tutaj: https://raptorstore.pl/tarcze-do-ciecia-metalu - wybierasz krążek dostosowany do tego typu metalu, jaki potrzebujesz pociąć (a także do elektronarzędzia, jakie posiadasz, to też ważne żeby całość się zgrała pod kątem możliwości technicznych) i działasz :) Nie ma tu większej filozofii.
ODPOWIEDZ