Ocieplenie bramy garażowej

Zapraszamy miłośników majsterkowania. Naprawy, budowy, montaż.
Clereś

Ocieplenie bramy garażowej

Post autor: Clereś »

Jak macie rozwiązanie docieplenia ościeży bramy garażowej?
Jestem na etapie przygotowania otworu pod montaż bramy i mam sytuację tak jak na poniższym rysunku. są 2 słupy betonow w rozstawie ok 300cm. Od frontu domu jest już 4 cm xps i tak samo chciałbym dać na boki ościeży. Problem natomiast mam w tym że w takim przypadku montując prowadnice bramy , kołek montażowy może wpaść prosto w styropian a nie w beton. Stąd pytanie do Was jak to macie u siebie:
czy pod kołki dajecie jakieś metalowe katowniki ( https://geodezja-komerc.com.pl/index.ph ... nternecie/ Jak tutaj) by to na nich się prowadnice opierały i jednocześnie były schowane w styropianie?
czy zamawiacie odpowiednio szerszą bramę by prowadnica bramy licowała się z płaszczyzną ościeży bez ocieplenia? Czyli cześć paneli bramy porusza się za styropianem? I np styropian dokleliście dopiero po montażu bramy?
Czy w ogóle daliście sobie spokój i nie ocieplaliście tego?
Z góry dziękuję za pomoc.
Motorowa
Posty: 546
Rejestracja: 08 maja 2019, 12:01

Re: Ocieplenie bramy garażowej

Post autor: Motorowa »

Gdyby natomiast były tutaj jakieś osoby, które potrzebowałyby skorzystać z profesjonalnego serwisu bram garażowych, to polecam kontakt z firmą Bianex z Wrocławia. Na stronie internetowej https://bianex.pl/serwis-bram/garazowych/ możecie zapoznać się z jej ofertą w tym zakresie ;) Jestem pewna, że będziecie zadowoleni ze współpracy ;)
ODPOWIEDZ