Pomiar rezystancji

Zapraszamy miłośników majsterkowania. Naprawy, budowy, montaż.
Awatar użytkownika
Witka
Posty: 28
Rejestracja: 15 sty 2019, 9:40

Pomiar rezystancji

Post autor: Witka »

Cześć! Tak się składa, że jestem na studiach inżynierskich i mam niezłą zajawkę jeśli chodzi o metrologię pomiarów inżynierskich. Ostanio skonstruowałam sobie jakiś prosty układzik i chciałabym zmierzyć w nim rezystancje. No ale okazało się, że nie mam miernika. Zamówiłam już jeden ze strony: https://sce24.pl/miernik-ut33b-cyfrowy- ... p-663.html i swoje pytanie kieruję do Was: na jakim zakresie najlepiej powinnam mierzyć pomiar oporu przwdonika?

Awatar użytkownika
kadiff
Posty: 305
Rejestracja: 16 lip 2019, 14:54

Re: Pomiar rezystancji

Post autor: kadiff »

A ja mam zajawkę na rzeczy takie jak http://www.ndt24.pl/pl/et-metoda-pradow-wirowych i zamierzam rozwijac się w tym kierunku. Przy jakimkolwiek budownictwie pomiary i badania takie jak et metodą prądów wirowych są niezbędne do wyłapywania jakichkolwiek wad powierzchniowych dzieki czemu mozna je szybko wyeliminowac i zapewnic bezpieczenstwo calej konsktrukcji.

noz ak47

Awatar użytkownika
kapar13
Posty: 334
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:43

Re: Pomiar rezystancji

Post autor: kapar13 »

Skoro jesteś na studiach w tym kierunku, to doskonale wiesz, że w tym wypadku przyrządy pomiarowe to podstawa. Dobrze jest wybrać coś naprawdę solidnego, z dużą ilością opcji, aby mieć pewność co do swoich pomiarów ;)

ODPOWIEDZ