Terapia - tak czy nie?

Co robisz w wolnym czasie? Podziel się swoim hobby.
Daria Ś.

Terapia - tak czy nie?

Post autor: Daria Ś. »

Jeśli mielibyście iść na terapię, to wolelibyście żeby to była terapia indywidualna czy grupową? Ja bym się chyba nie odważyła aby uczestniczyć w terapii grupowej. Ciężko byłoby mi się otworzyć przed grupą. A jak jest z Wami?
Andżelika

Re: Terapia - tak czy nie?

Post autor: Andżelika »

wydaje mi sie wlasnie ze terapia bylaby tu najodpowiedniejsza. W Nowym Modlinie dziala prywatna klinika Medox - gdzie skupiaja wedlug mnie najlepszych psychologów . Mysle ze pomogą każdemu, nawet jesli jest to problem z uzaleznieniem od alkoholu ( tutaj oferują m.in detoks alkoholowy ) , depresja , itp..
światowa

Re: Terapia - tak czy nie?

Post autor: światowa »

Wszystko zależy od tego jaki rodzaj problem mamy. Bo w niektórych przypadkach bardziej sprawdzi się indywidualna terapia. Ale wszystko z reguły jest ustalana na pierwszym spotkaniu z terapeutą. Wiem to bo moja siostra miała problem alkoholowy i dzięki temu, że trafiła do ośrodka Detoks Fenix to udało jej się z tego wyjść. Tam podchodzą do każdego indywidualnie i znają się bardzo dobrze na swojej pracy
Stańka

Re: Terapia - tak czy nie?

Post autor: Stańka »

Mi ciężko się otworzyć by było przed psychologiem twarzą w twarz, dlatego zdecydowałam się na terapię online. Jest fajna platforma Wetalk do takiej formy kontaktu z psychologami, bardzo wygodna i komfortowa, oszczędza się czas i można kontaktować się z dowolnego miejsca za co duży plus, a przede wszystkim mniejszy stres i łatwiej się otworzyć.
boczuś

Re: Terapia - tak czy nie?

Post autor: boczuś »

A terapię leczenia jakiego uzależnienia masz na myśli? Szczerze powiedziawszy w przypadku mojego kolegi terapia niestety się nie spisała. Mowa tutaj o leczeniu alkoholizmu. Dopiero gdy zapisał się na zaszycie, widać było radykalne zmiany. Polecam także poczytać o odtruciu alkoholowym w Szczecinie. Jest to zabieg, który ma na celu oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Od razu po podaniu odpowiednich kroplówek poprawia się stan fizyczny pacjenta. Warto zapytać, ponieważ niektóre gabinety oferują także możliwość przeprowadzenia zabiegu w domu.
Awatar użytkownika
palczaki
Posty: 636
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:46

Re: Terapia - tak czy nie?

Post autor: palczaki »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : https://kulepszemu.pl/konsultacje-psych ... -warszawa/
Róża

Re: Terapia - tak czy nie?

Post autor: Róża »

Masz na myśli terapię leczenia alkoholizmu? Jeśli tak, to od siebie mogę powiedzieć, że mojemu koledze nie pomogła ona tak jak zaszycie alkoholowe. Jest to metoda, która przede wszystkim szybciej przynosi efekty. Po zaszyciu alkoholowym w Nowym Targu, odmieniło się jego życie. Dzięki wszywce pacjent nie pije, przez co zyskuje siłę i motywację do podjęcia dalszej terapii. Esperal nie kojarzy się dobrze, jednak ze względu na swoje właściwości jest często stosowany jako wspomaganie leczenia alkoholizmu.
anna089

Re: Terapia - tak czy nie?

Post autor: anna089 »

Niestety tak jest najczęściej, że jak ktoś nie sięgnie sam dna i nie zechce stamtąd wyjść, to nikt go na siłę nie wyciągnie. Ale warto postarac sie takiej osobie pomóc. Pomoze w tym Ośrodek Leczenia Uzależnień Medox, w którym razem ze wspaniałymi terapeutami możemy podjac leczenie alkoholizmu.
małyszek

Re: Terapia - tak czy nie?

Post autor: małyszek »

Moim zdaniem każda forma terapii to dobry pomysł. Warto próbować. Muszę przyznać, że sam byłem wrakiem, który potrzebował detoksu. Na szczęście moja rodzina oddała mnie w ręce fantastycznych specjalistów, których posiada Ośrodek Krajna. Moim zdaniem to fantastyczne miejsce do odbycia detoksu oraz terapii.

ugc co to
Poryć

Re: Terapia - tak czy nie?

Post autor: Poryć »

Skuteczna terapia osób z autyzmem wymaga holistycznego podejścia, które uwzględnia specyficzne potrzeby jednostki. Badanie ADOS jest fundamentalnym narzędziem, które umożliwia terapeutom lepsze zrozumienie profilu funkcjonowania pacjenta i dostosowanie strategii terapeutycznych. Zapoznaj się z badaniem ADOS, aby lepiej zrozumieć jego rolę w procesie terapeutycznym.
mateusz235

Re: Terapia - tak czy nie?

Post autor: mateusz235 »

Polecam terapie naturą! Niesamowita sprawa, zwana ekoterapią. Ekoterapia może mieć różne formy, a więcej na ten temat dowiesz się na portalu https://naturallybalanced.org/ Sprawdź sam :)
ODPOWIEDZ