Usg brzucha

Wątek o życiu i wszystkim, co zajmuje Ci czas na co dzień.
Awatar użytkownika
Still
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:14

Usg brzucha

Post autor: Still »

Dostałem skierowani na usg brzucha. Orientujecie się jak takie badanie wyglada?
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 55
Rejestracja: 18 gru 2018, 13:28

Re: Usg brzucha

Post autor: Robertos »

Serio nigdy nie miałeś usg brzucha? Ani żadnej innej części ciala? Jest to bardzo bezpieczne oraz bezbolesne badanie.Po prostu położysz sie na leżance i będą Ci jeździli za pomocą głowicy po brzuchu. Aby zobaczyć czy wszystko jest w środku ok. Sam miałem wiele razy i nie jest to nic strasznego.

Ogólem jednak nie wiem czy obecnie się gdzies zapiszesz bo z tego co wiem wszystkie badania planowane zostały wstrzymane.

https://porady-zdrowie.pl/czym-jest-bad ... graficzne/

Na stronie to badanie jest o wiele dokładniej opisane.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 192
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:27

Re: Usg brzucha

Post autor: Bodzio12 »

Jeżeli potrzebujecie pomocy specjalisty urologa to polecam Wam http://derleta.pl/ . Korzystam z usług doktora Ryszarda juz od wielu lat i nigdy nie było zadnego problemu z zabiegami .
Awatar użytkownika
cado
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2020, 16:53

Re: Usg brzucha

Post autor: cado »

jeśli chodzi o to badanie to ja wykonywałam je w przychodni https://cardioteam.pl/usg-jamy-brzusznej-warszawa.html - nie czekałam długo na samo badanie, a wykonane było ono bardzo spokojnie i dokładnie. wyszły mi jakieś uchyłki, które powodują u mnie jakieś dolegliwości ale no cóż... taka uroda i owszem biorę jakieś leki ale nie na wszystko tabletki akurat są :)
Martuśka

Re: Usg brzucha

Post autor: Martuśka »

Still pisze: ↑26 mar 2020, 8:30 Dostałem skierowani na usg brzucha. Orientujecie się jak takie badanie wyglada?
Witaj. Nigdy nie miałeś robionego usg? To bezinwazyjne badanie, więc nie ma się czego bać. Nie musisz się specjalnie do niego przygotowywać. Jeśli zależy ci na szybkim terminie, to zadzwoń do Luxmedu https://www.luxmed-diagnostyka.pl/. Swoje placówki mają zlokalizowane w całej Polsce.
Awatar użytkownika
diegojankowski
Posty: 73
Rejestracja: 04 wrz 2020, 14:50

Re: Usg brzucha

Post autor: diegojankowski »

Na szczęście badanie USG jamy brzusznej w Białymstoku jest zabiegiem bezinwazyjnym i nie wymaga zbyt wielkiego przygotowania, jednak należy pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze musimy stawić się na badaniu na czczo, zatem raczej proponuję umawiać się na badanie rano ;) , do tego zaleca się zadbanie o pozbycie się gazów z jelit (wystarczy brać 2-3 dni przed badaniem tabletek typu Espumisan) i unikanie produktów wzmagających pojawianie się ich. Dodatkowo należy pamiętać, by przed samym badaniem wstrzymać się z paleniem papierosów i piciem kawy.
Awatar użytkownika
riderka
Posty: 71
Rejestracja: 11 paź 2019, 10:50

Re: Usg brzucha

Post autor: riderka »

Miałam robione usg i cytologię zanim ginekolog wypisał mi receptę na vines bo zanim lekarz wypisze tabletki antykoncepcyjne musi się upewnić że jestem zdrowa. Okazało się że tak właśnie jest więc do dziś przychodzę głównie po recepty, ustąpiły nawet niektóre dolegliwości na które się wcześniej skarżyłam
Awatar użytkownika
riderka
Posty: 71
Rejestracja: 11 paź 2019, 10:50

Re: Usg brzucha

Post autor: riderka »

Martuśka pisze: ↑13 sty 2021, 4:50
Still pisze: ↑26 mar 2020, 8:30 Dostałem skierowani na usg brzucha. Orientujecie się jak takie badanie wyglada?
Witaj. Nigdy nie miałeś robionego usg? To bezinwazyjne badanie, więc nie ma się czego bać. Nie musisz się specjalnie do niego przygotowywać.
Dokładnie, nie jest to jakieś bardzo skomplikowane badanie, może jedynie za wyjątkiem sonovaginografi którą robi się w szpitalu medicover przy diagnozowaniu endometriozy bo to usg z kontrastem

pytania otwarte ankieta
Awatar użytkownika
kapka
Posty: 99
Rejestracja: 08 paź 2019, 9:33

Re: Usg brzucha

Post autor: kapka »

No miałam robione takie badanie, bo odczuwałam dyskomfort podczas załatwiania się. Ale też czasem miałam pobolewania w okolicy lędźwiowej. Postanowiłam w takim przypadku nie czekać tylko zgłosić się do dobrej placówki jaką jest szpital urologiczny Mazovia. Tutaj zrobili mi dokładną diagnostykę i zaproponowali leczenie. No i się okazało, że mam kamicę nerkową. Na szczęście nie miałam wykonywanego typowej operacji, tylko endoskopowe leczenie z wykorzystaniem zabiegu niewymagającego naruszenia ciągłości powłok jamy brzusznej.
Awatar użytkownika
radosny12
Posty: 63
Rejestracja: 30 mar 2019, 22:58

Re: Usg brzucha

Post autor: radosny12 »

Miałem niejednokrotnie. To i inne badania układu pokarmowego. Zmagam się z zapaleniem jelit dlatego całą diagnostyka i dobieranie leczenia wymagało wykonania licznych badań. Jak na razie czuję się dobrze ale mocno przyglądam się jak rozwija się metoda leczenia chorób jelit za pomocą przeszczepień mikrobioty jelitowej. Szczególnie duży udział ma Human Biome Institute i jej założyciel dr Jarosław Biliński, oni przygotowują materiał do przeszczepień i badają jak ta innowacyjna terapia może zmienić życie pacjentów.
Awatar użytkownika
palczaki
Posty: 636
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:46

Re: Usg brzucha

Post autor: palczaki »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten link https://www.lodz-hostel.pl
kładka

Re: Usg brzucha

Post autor: kładka »

Na usg brzucha prywatnie nie trzeba skierowania. Jak nie chcesz stać w kolejce na NFZ, to zdecyduj się właśnie na leczenie prywatne. W Warszawie osobiście zdecydowanie polecam klinikę o nazwie Multimed. Chyba najlepsza placówka z tego typu badaniami w stolicy, a zetknęłam się już z paroma. Szybkie terminy, duży wybór specjalistów na miejscu, przyjazny personel.
Rafał

Re: Usg brzucha

Post autor: Rafał »

Takie badania jak USG czy RTG wykonują w http://www.rentgenlodz.pl/ to centrum medyczne w Łodzi gdzie pracują najlepsi specjaliści. Wszystkie badania wykonują na nowoczesnym aparacie rentgenowskim. To klinika nowoczesna i dobrze wyposażona. Polecam serdecznie to miejsce.
złotówka

Re: Usg brzucha

Post autor: złotówka »

Każdemu, kto ma silne bóle brzucha utrzymujące się więcej niż dzień, radzę jak najszybciej się zdiagnozować – najlepiej zrobić usg jamy brzusznej. Szybkie terminy macie np. w warszawskiej klinice MULTIMED. Ja tu nie raz byłam, świetnie się mną zaopiekowali, lekarze są doskonale wyspecjalizowani. Absolutnie polecam!
parest

Re: Usg brzucha

Post autor: parest »

Nie czekajcie na skierowanie, tylko róbcie USG od razu, kiedy macie do tego podstawy. W Wawie w Multimedzie nie potrzebowali skierowania. Zgłosiłem się, wizytę miałem po kilku dniach. Zamówiłem też konsultację. Zadzwonili z info, jak się przygotować, z przypomnieniem o terminie. Badanie wykonali od razu, nie czekałem w kolejce, wszystko było załatwione ekspresowo. Okazało się, że nie ma niczego poważnego, ale przynajmniej wszystko było jasne. Czekanie tygodniami na reakcję nigdy nie jest dobrym krokiem.
sona

Re: Usg brzucha

Post autor: sona »

Byłam w Multimedzie 2 tygodnie temu, właśnie na USG brzucha. Wszystko zostało załatwione zgodnie z oczekiwaniami/opisami. Wizyta bez skierowania, po prostu wydawało mi się, że coś się dzieje. I dobrze, że poszłam. Dostałam zalecenia, co mam dalej robić, gdzie się udać. Konsultacja podczas tej samej wizyty. Gdybym czekała na standardowe procedury, to by nie było tak wesoło. Diagnoza jest daleka od dobrych, ale przynajmniej wiem, że muszę działać.
ODPOWIEDZ