Kto jest najpopularniejszym Dj’em na świecie?

Kto jest najpopularniejszym DJ-em na świecie ?

DJ Mag, czyli po prostu DJ Magazine, to brytyjskie czasopismo poświęcone muzyce elektronicznej – przede wszystkim takiej, do której można tańczyć. Ukazuje się w takich krajach jak Chiny, Francja, Niemcy czy Polska. Pierwszy numer fani muzyki klubowej mogli kupić ostatniego dnia stycznia 1991 roku. Z kolei od 1997 roku DJ Magazine prowadzi głosowanie na 100 najpopularniejszych DJ-ów, a ranking ten jest powszechnie uważany za najbardziej prestiżowy na świecie.

Kwestia czasu

Zwycięzcą głosowania przeprowadzonego w 2016 został Martin Garrix, 20-letni holender, najmłodszy ze wszystkich zwycięzców rankingu. Garrix to jedna z największych gwiazd muzyki EDM, głównie za sprawą jego największego hitu z 2013 roku, czyli słynnego przeboju „Animals”. W ubiegłym roku młody holender zajął w rankingu miejsce trzecie – zdaniem wielu najwyższa pozycja była tylko kwestią czasu. Nagrodę podczas dorocznej ceremonii w Heineken Music Hall wręczył mu jego mentor Tiësto. – To zwycięstwo wydaje się nierealne. Zupełnie się tego nie spodziewałem. Mam za sobą niesamowity rok, pełen świetnych koncertów i rewelacyjnych fanów – bardzo dziękuję im za wsparcie – powiedział Garrix odbierając wyróżnienie.

Tiësto, Avicii, Skrillex

W tym roku po raz pierwszy liczba głosujących przekroczyła milion osób – najwięcej głosów oddano w USA, Indiach, Brazylii i Meksyku. Ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli Dimitri Vegas i Like Mike przesunęli się na miejsce drugie. Hardwell spadł z drugiego na trzecie. Pozostałe miejsca w TOP10 szczególnie się nie zmieniły: Armin van Buuren (miejsce 4), Tiësto (miejsce 5) i David Guetta (miejsce 6) zostali na tych samych pozycjach, co w roku 2015. Miejsce 7 to Steve Aoki, Avicii spadł na miejsce 11, a w TOP 10 zastąpił go Oliver Heldens – najwyżej notowany DJ wykonujący muzykę house. Na miejscu 9 trzeci rok z rzędu utrzymał się Skrillex, a czołową dziesiątkę zamknął Afrojack.

Od psy-trance po drum & bass

Listę zdominowali muzycy kojarzeni z nurtem EDM, ale nie brakuje na niej także przedstawicieli muzyki trance, psy-trance, electro i hard dance. Jedynym artystą na liście wykonującym muzykę drum & bass jest Netsky, który zajął miejsce 85. Podczas głosowania jego uczestnicy zostali poproszeni przez DJ Mag o wskazanie przyczyny, dla której wybrali swoich ulubionych DJ-ów. Najwięcej fanów zwróciło uwagę na styl muzyczny (36% głosujących), umiejętności DJ-skie (28% głosujących) i umiejętności producenckie (24% głosujących). Tylko trzy procent głosujących zwróciło uwagę na popularność, a 6% oddało swój głos przez wzgląd na umiejętności showmana. Jeśli uważacie, że niesłusznie pominięto was w rankingu, powinniście zabrać się do pracy. Macie dużo czasu, żeby przekonać do siebie międzynarodową publiczność. Może dobrym pomysłem jest wymiana np. części sprzętu? W polskim internecie są dobrze wyposażone sklepy dedykowane DJ-om, jak dj-sklep.pl. Kto wie, może za rok to Wy wystąpicie na Tomorrowland?

 

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. Amber pisze:

  Kiedyś gościliśmy jednego z DJ’ów w naszym hotelu, wspaniały człowiek 🙂

 2. Pula pisze:

  Takich DJów na świecie jest mnóstwo. Zostać DJem to w sumie żadna filozofia. Trudniej utrzymać się na rynku bo konkurencja jest spora. Ale przy dobrej promocji wszystko da się zrobić.

 3. Ula pisze:

  Taki rodzaj muzyki towarzyszy mi codziennie począwszy od jedzenia śniadania. Bardzo polecam wgłębić się również w poznanie innych mniej znanych djów, którzy robią muzykę na światowym poziomie a nawet lepszym.

 4. Lola pisze:

  Moim ulubionym DJem jest Tiesto. To chyba jedyny DJ który tak długo jest na rynku i ciągle jest na topie. A przecież nie jest łatwo tak się utrzymać.

 5. Klaudia pisze:

  Statystyki i rangingi są same sobie. Dla mnie najlepszymi dj’ami są ci z lat 80 i 90 co rozkręcali każdą imprezę !
  ___
  http://slubnyzakatek.com/

 6. Nela pisze:

  Psytrance to ciekawy gatunek muzyki. Poczytajcie jeśli nie wiecie co to. Ja kilka kawałków słyszałam i zrobiły na mnie wrażenie.


  http://hipolit.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *