Narzędziowy niezbędnik każdego pana domu

Każdy z nas ma narzędzia czy urządzenia, bez których nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Dla kobiet jest to często prostownica do włosów lub żelazko a dla mężczyzn śrubokręt czy wkrętarka. Wspólny mianownik mogą stanowić smartphone lub ekspres do kawy. O ile jednak bez ułożonej fryzury i wyprasowanej koszuli czy porannej kawy da się przetrwać dzień, to domowe usterki bywają na tyle dokuczliwe, że ich naprawa staje się priorytetem. Zatem bez podstawowych narzędzi w domu nie ma życia.
Śrubokręt, to podstawa. Legenda głosi, że nawet niektóre kobiety potrafią się nim posługiwać. Przykręcić poluzowaną półkę w regale czy choćby zmienić baterie w zabawce dziecka, bez odpowiedniego śrubokręta nie da się tego wykonać. Wygodnie i praktycznie jest mieć w domu zestaw śrubokrętów w różnych rozmiarach i o różnych końcówkach, fachowo zwanych bitami. Zestaw z wymiennymi bitami pozwoli zaoszczędzić miejsce w skrzynce narzędziowej a i łatwiej będzie zabrać taki zestaw ze sobą do prac poza domem. Klucz. Klucz płaski, nasadowy,popularny imbus i oczywiście francuski. Cieknąca pralka, wyjęty z samochodu akumulator, mebel ze skandynawskiego sklepu, to wszystko wymaga przykręcenia lub skręcenia. Bez kluczy nie ma możliwości tego wykonać. Podstawową trójkę zamyka młotek. Dla domowych potrzeb wystarczy mały, ale jakże potrzebny. Kilka uderzeń a galeria prac naszego dziecka będzie zdobić ścianę w kuchni czy salonie. Dla bardziej wytrawnych majsterkowiczów ważne będą również elektronarzędzia. Wkrętarka czy wiertarka, szlifierka kątowa. Jednak by móc sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie nimi operować należy posiadać przynajmniej podstawową wiedzę lub skorzystać z pomocy bardziej doświadczonego majsterkowicza.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Ola pisze:

    Uważam, że nie tylko pan domu ale także pani domu powinna dysponować takimi narzędziami. Często znacznie ułatwiają one sytuacje.


    http://konicaminolta-com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *