Remont zabytkowego pojazdu

Remont zabytkowego pojazdu to marzenie niejednego mężczyzny. Czasami wynika to po prostu z pasji, niekiedy jest to chęć powrotu do młodości. Chwil, w których mieliśmy naście lub nieco ponad dwadzieścia lat i zaczynaliśmy przygodę z motoryzacją. Remontowanie starego samochodu może być fajnym pomysłem i zająć nas na długo, zanim jednak przystąpimy do realizacji takiego celu, musimy zdać sobie sprawę z tego, że nie jest to tak łatwe, jak może się wydawać.
Remont zabytkowego pojazdu nie jest tym samym czym jest naprawa współczesnego pojazdu. Stary zabytkowy samochód, to dużo większy zakres napraw. Konieczność dorabiania części, których nie uda się kupić. Wiele z części oczywiście jest dostępnych, jednak z całą pewnością nie kupimy ich w sklepie. Konieczne będą wyjazdy na giełdy na których sprzedaje się części do pojazdów zabytkowych. Bez wątpienia konieczne będą również zakupy w internecie. Części do samochodów zabytkowych dostępne są na wielu aukcjach internetowych, nie zawsze jednak na polskich stronach. Czasami konieczne będą zakupy za granicą.
Remont zabytkowego pojazdu to również konieczność korzystania z usług lakierników, blacharzy, mechaników – musimy znaleźć fachowców, którzy wiedzą jak naprawiać takie samochody, sposoby napraw takich pojazdów są często odmienne od sposobów napraw współczesnych aut.
Decydując się na remont pojazdu zabytkowego, trzeba przygotować się na wiele  pracy, niemało problemów, konieczność rozebrania samochodu „do ostatniej śrubki” i złożenia od nowa. To trudne, ale i pasjonujące. Jeśli interesują nas stare pojazdy, warto się o tym przekonać.

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. Michał pisze:

  Mój dziadek miał taką zabytkową syrenkę, ale któregoś dnia się wkurzył, że nie odpaliła i oddał sąsiadowi… bez sensu 🙁

 2. Rad_ek pisze:

  ja się zaczynam wkręcać w to, myślę od jakiego samochodu zacząć, marzy mi się taki maluch cabrio :p ale drogie to strasznie…

 3. Inga pisze:

  najlepiej kupić nie takie stare auto, ale w dobrym stanie i poczekać az się zestarzeje pod naszą opieką 😉

 4. Adam pisze:

  Zawsze marzyłem o takim samochodzie. Obawiam się jednak, że remont kosztowałby naprawdę sporo, a przyznam się, że ja się zupełnie nie znam na samochodach 🙂


  http://kris-cars.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *