Skład celny jako alternatywa po nieudanej kontroli

Pewnie wielu z Was zastanawia się, co się dzieje z towarem w sytuacji, gdy podczas kontroli celnej wystąpią nieoczekiwane problemy. Pierwszym, całkowicie nieopłacalnym rozwiązaniem jest cofnięcie transportu do punktu wyjścia. W miarę możliwości, każda firma stara się unikać korzystania z niego. Znacznie lepszym wyjściem jest skorzystanie ze składów celnych, które zazwyczaj znajdują się nieopodal miejsc, w których przeprowadzane są kontrole. Takie rozwiązanie pozwala zyskać na czasie. Można go wykorzystać do dopełnienia wszystkich niezbędnych formalności – wszystko po to, aby transport mógł jak najszybciej ruszyć w dalszą drogę. W takich sytuacjach bardzo przydaje się pomoc agencji celnej. Firmy, takie jak http://intra-stat.pl/, w niesprzyjających okolicznościach odpowiednio pokierują swoich Klientów i zrobią wszystko, aby jak najszybciej rozwiązać problem.

Potrzebujesz pomocy? Rozpocznij współpracę z agencją celną!

Skład celny to niezwykle przydatne miejsce. Możemy z niego skorzystać nie tylko podczas przedłużającej się odprawy celnej, ale również w sytuacji, gdy chcemy np. rozłożyć płatność za towar na kilka transz. Do takiego zdarzenia może dojść w sytuacji, kiedy chcąc zaoszczędzić na kosztach, transportujemy większą ilość towaru, a w danym momencie chcemy przez granicę przewieźć tylko jego część. W takim przypadku, pozostały towar, możemy zostawić w składzie celnym, gdzie będzie czekał on na kolejny transport. Kontrola celna może dotyczyć tylko części transportu, co niesie za sobą duże możliwości, z których w pełni korzystają takie miejsca jak składy celne. Co ważne, przechowywać towar w składzie można przez dowolny okres czasu. Nie istnieją żadne rozporządzenia, które wnosiłyby jakiekolwiek ograniczenia w tej kwestii. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych. Kontrola celna nie zawsze przebiega szybko i sprawnie. Zazwyczaj, większe komplikacje i niespodziewane okoliczności występują, gdy dana firma nie korzysta z pomocy agencji celnej. Doświadczenie i wiedza, jaką dysponują tego typu organizacje, pomagają w prawidłowym dopełnieniu wszelkich formalności.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Składy celne mają wiele zalet. Nic więc dziwnego, że korzysta z nich coraz większa rzesza firm. Dzięki przechowywaniu towaru w takich składach, można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. A to są dwa, kluczowe aspekty, brane pod uwagę przez firmy transportowe przewożące towary przez granicę.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *