Sprowadzenie samochodu zza granicy

Wiele osób poszukujących nowszego samochodu decyduje się na zakup auta sprowadzanego zza zachodniej granicy. Skąd taka decyzja? Otóż wystarczy spędzić trochę czasu na poszukiwaniu dobrze utrzymanego samochodu wśród pojazdów zarejestrowanych w kraju. Nawet gdy zdjęcia ukazują całkiem zadbany pojazd co potwierdza opis samochodu to faktyczny stan jest często inny. Polacy niestety nie słyną z dbania o swoje samochody. Naprawy jakich dokonuje się przy samochodach robione są często najtańszym kosztem a części są zazwyczaj chińskimi zamiennikami. Nie trudno się domyśleć, że części o ponad połowę tańsze nie są takiej samej jakości co ich droższe odpowiedniki. Najczęściej zaniedbanym elementem samochodu w Polsce jest jego zawieszenie. Jest ono codziennie eksploatowane na polskich drogach, które nie należą do tych dobrej jakości. Nawierzchni naszych dróg jeszcze dużo brakuje do infrastruktury drogowej naszych zachodnich sąsiadów. Właśnie z tego powodu Polacy szukają aut sprowadzanych.
Kupując samochód zza zachodniej granicy możemy szukać go na polskich portalach ogłoszeniowych. Bardzo dużo osób zajmuje się sprowadzaniem samochodów i po dokonaniu wszelkich opłat wystawiają samochód na sprzedaż. I tutaj należy bardzo uważać. W ogłoszeniach bardzo często widnieje informacja, iż samochód jest po opłatach i pozostaje tylko opłata rejestracyjna. Warto to zweryfikować w dokumentach i upewnić się czy jest tak naprawdę. Często już podczas rozmowy na miejscu dowiadujemy się, że zapłacono tylko część opłat i do ceny auta należy doliczyć kolejne koszta. Kupując samochód warto przed podpisaniem umowy zaprowadzić go do ASO danej firmy i zapłacić za sprawdzenie auta oraz za zweryfikowanie historii przeglądów w kraju pochodzenia auta. Dowiemy się wtedy jakie naprawy były wykonywane i przy jakich przebiegach.

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Janka pisze:

  Ja myślałam o sprowadzeniu auta ze Stanów. Mają tam naprawdę wyjątkowe, zupełnie inne samochody niż u nas. Jednak koszty załatwiania spraw mnie kompletnie zniechęciły.

 2. Renata pisze:

  Ja myślałam o sprowadzeniu auta ze Stanów bo tam są dużo tańsze. Ale okazało się, że koszt akcyzy, cła i VATu jest dla mnie trochę za wysoki… A szkoda.


  http://lbg.waw.pl/

 3. Alicja pisze:

  Ja bym raczej nie sprowadzała. W Polsce jest dużo dostępnych aut na rynku, można wybierać i przebierać. Każdy na pewno coś dla siebie znajdzie.


  http://e-statystyka.com.pl/

 4. Karol pisze:

  Ja się właśnie zastanawiam poważnie nad sprowadzeniem auta ze Stanów. Tam mają modele zupełnie niedostępne u nas. Co sądzicie o tym pomyśle?


  http://kopertownice.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *