Warsztatowy niezbędnik

Mężczyzna powinien wiedzieć jak naprawić domowe usterki, umieć wykonać wiele prac, szeroko określanych jako techniczne. Aby jednak mógł takie prace wykonywać, musi mieć narzędzia. Jakie są niezbędne?
Podstawowe narzędzia, które powinny być w posiadaniu mężczyzny są różne. Wiele zależy od tego, czy mężczyzna mieszka w mieszkaniu, czy w domu. W pierwszym przypadku z powodzeniem wystarczy komplet kluczy płaskich i oczkowych, szczypce uniwersalne, śrubokręty i podobne podstawowe narzędzia. W przypadku posiadania domu i zamieszkiwania w nim, taki zakres narzędzi jest stanowczo za mały.
W domu wykonuje się o wiele więcej prac niż w mieszkaniu, dlatego konieczne będzie posiadanie wielu różnych narzędzi. Siekiery do rąbania drewna, piły do drewna i metalu, przyda się stołowa piła do cięcia drewna, uchwyty do odkręcania rur, narzędzia murarskie – można wymieniać bez końca.
Dlaczego należy posiadać takie narzędzia? Wielu mężczyzn zadaje sobie to pytanie, uznając, że nie interesują ich przydomowe prace i najczęściej do ich wykonania wynajmują fachowców. Owszem, jeśli prace są zaplanowane, mogą działać zamówieni fachowcy. W sytuacji, gdy trzeba wykonać coś nagle, samodzielnie, konieczność posiadania narzędzi stanie się faktem.
Bez względu na to czy mieszkamy w bloku, czy w domu, bez względu nas to, czy lubimy majsterkowanie czy nie, powinniśmy posiadać podstawowe narzędzia. Być może nie będziemy używać ich często, jeśli jednak zajdzie taka konieczność, bez problemu będziemy mogli po nie sięgnąć i wykonać konieczne prace. Warto więc kupować takie narzędzia, dbać o nie i w razie potrzeby wiedzieć, że będą nam pomocne.

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. Amber pisze:

  Tak ciężko dziś znaleźć Pana Złotą Rączkę, który pomoże naprawić domowe usterki…

  • Emilia pisze:

   Dlatego najlepiej nauczyć się paru rzeczy i naprawiać wszystko samemu. Ja tak robię. A kiedy nie mam pomysłu na to, jak się za coś zabrać to wtedy szperam po sieci. W XXI wieku wszystko znajdziecie w internecie.

  • Karola pisze:

   Tak naprawdę większość rzeczy każdy powinien umieć zrobić sam. Jeśli w domu pojawiają się drobne usterki to co to za problem aby je naprawić?


   http://klubjezykowy.com/

 2. Ala pisze:

  Ja mam to szczęście, że mój mąż ma złotą rączkę do naprawiania wszystkiego w domu ! 🙂

 3. Tomek pisze:

  Tajemna wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie zanika……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *